Techinside Google News
Techinside Google News

WPFest 2020’de A’dan Z’ye WordPress konuşuldu

- Advertisement -

Türkiye’nin en büyük WordPress etkinliği WPFest’in 2. si İstanbul Teknik Üniversitesi Mustafa Kemal Amfisi’nde gerçekleşti

WordPress dünyasındaki son trendler, gelişmeler, WordPress’in geleceği WPFest2020’de konuşuldu. 14 konuşmacı ve 9 oturum boyunca WordPress’in tartışıldığı etkinlik sektörün önemli isimlerini bir araya getirdi. Etkinliğin konuşmacıları ShiftDelete.Net Kurucusu Hakkı Alkan da yer aldı ve Alkan, ShiftDelete.Net’in WordPress’e dönüşüm sürecini anlattı. 

Açılış konuşmasını Natro Genel Müdürü Nedim Mitrani’nin yaptığı WPFest 2020’de WordPress konusunda en çok izlenen online eğitimeni ve WordPress Okulu’nun kurucusu Fikret Tozak, WordPress Ekosistemi ile Gelir Modelleri Oluşturmak konusunda önemli bilgiler paylaştı. GroupM Data ve TeknolojiDirektörü Aykut Aslantaş SEO ve SEM ile Trafik Artırmak sunumunda katılımcılara websitelerin arama motorlarında nasıl üst sıralara yükseleceğinin ipuçları verdi.

Hakkı Alkan, ShiftDelete.Net Kurucusu

Natro Segment Pazarlama Müdürü Melih Andıç gerçekleştiridiği sunumda; 76,5 Milyon web sitesinin WordPress kullandığına ve bu rakama her gün 50 bin yeni web sitesinin eklendiğine vurgu yaprak, şirketin WordPress odağında geliştirdiği barındırma ürünü JetPress’i tanıttı. Invictus Europe Kurucu Ortağı Mehmet İnce’nin Güvenli bir WordPress için İpuçları sunumu katılımcıların merakla beklediği konulardan biri olan güvenlik konusuna ışık tuttu.

Türkiye’de büyük ölçekli WordPress sitelerinin başında gelen Nefis Yemek Tarifleri sitesinin kurucu ortağı Hüseyin Berberoğlu’nun optimizasyon ve performans konusunda yaptığı sunum büyük ilgi gördü. Türkiye’nin ilk WordPress bloglarından yakuter.com’un sahibi ve ICS Defence Yazılım Geliştirme Takım Lideri Erhan Yakut’un WordPress konusunda pratik bilgiler paylaştı.

Panelde Ünlü Bloggerların Başarı Hikayeleri Konuşuldu

Bloomberg Businesswek Teknoloji Yazarı Atıf Ünaldı moderatörlüğünde gerçekleşen panel dikkat çekti. Panelistler arasında moda dünyasında blog yazarlığının meslek haline dönüşmesine öncülük eden ve Styleboom’un kurucusu Burçin Akgün Ünaldı ve en ünlü seyahat bloglarından yoldaolmak.com’un kurucusu Kemal Kaya yer aldı. Panelde ayrıca fundalina.com’un kurucusu ve Fintech Yazı İşleri Müdürü Funda Güleç Yalçın, Listelist’in kurucusu Volkan Kırtok ve Teknoblog’un kurucusuSabri Küstür WordPress konusunda deneyimlerini anlattılar.

 

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir