Techinside Google News
Techinside Google News

WWDC 2023 canlı yayını!

WWDC 2023 konferansı başlıyor. Apple'ın en yeni ürünlerini tanıtacağı etkinliği WWDC 2023 canlı yayında takip edebilirsiniz.

Apple, bu akşam gerçekleştireceği WWDC 23 (Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı) ile cihazlarına göndereceği yeni iOS 17, iPadOS 17, watchOS 10 ile yeni cihazlarını tanıtacak. WWDC 2023 canlı izlemek için yayınımızı takip edebilirsiniz.

WWDC 2023 canlı yayında neler bekliyoruz? 

Apple rakiplerine kıyasla karma gerçeklik dünyasına oldukça geç adım atıyor. Ürettiği ürünlerde en iyisi olma hedefiyle çalışmalarını sürdüren şirket, pandemi süreci ve çip krizi derken başlığı defalarca ertelemek zorunda kaldı. Reality Pro adıyla sahne alması beklenen ürünün işletim sisteminin de xrOS olması bekleniyor. Ayrıca şirket, “xrProOS”,“realOS”, “Reality One”, “Reality Pro” ve “Reality Processor” gibi isimlerin de isim hakkını satın aldı.

- Advertisement -

Tüm bu detayları WWDC 2023 canlı yayınımızda takip edeceğiz.

15 inçlik MacBook Air

Daha önce birçok kez sızıntı bilgilere sahne olan ürünlerden birisi de dev ekranlı MacBook Air oldu. Yeni modelin 13,6 inçlik MacBook Air’a daha büyük ekranlı bir seçenek olması bekleniyor. 15 inçlik MacBook Air, 14 ve 16 inçlik MacBook Pro modelleri arasında boyutlandırılacak. Öte yandan 15 inçlik MacBook’un sahip olacağı işlemci ise henüz kesinlik kazanmış değil.

Mac Pro

Gelen bilgilere göre Mac Pro yakın zamanda tanıtılacak. Bununla ilgili somut bir bilgi yok ancak bazı kaynaklar ürünün bu etkinlikte sahne alabileceğini düşünüyor. Apple’ın aynı zamanda Intel işlemcilere veda ettiğini temsil eden Mac Pro, bu anlamda da şirket için oldukça önemli bir yere sahip.

iOS 17, iPadOS 17, MacOS 14 ve WatchOS 10

Apple, akıllı telefoni tablet, Apple Watch, Apple TV ve MacBook’larda kullanılan sistemlerini güncelleyecek. Öyle ki gözler, oldukça geniş bir tabanı olan iOS 17’de olacak. iOS, iPadOS ve macOS için radikal değişiklikler beklenmese de kullanıcıların beğenisine sunulacak birçok yeni özelliğin getirilmesi bekleniyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir