Techinside Google News
Techinside Google News

WWDC 2023 sırasında duyurulmayan Apple ürünleri

Apple'ın WWDC 2023 etkinliği için beklentiler her zaman yüksek olmuştur fakat kaçınılmaz olarak beklediğimiz
- Advertisement -

Apple’ın yıllık WWDC etkinliği için beklentiler her zaman yüksek olmuştur fakat kaçınılmaz olarak beklediğimiz bazı ürünler de duyurulmayabiliyor. WWDC 2023 için de durum farklı değildi.

Bu yılki WWDC 2023 etkinliği, Vision Pro kulaklık ve güncellenmiş bir Mac Pro dahil olmak üzere bazı büyük duyuruları içeriyordu, ancak Apple’ın henüz güncelleme sağlamadığı birçok ürün daha var ve bunları yılın ilerleyen zamanlarında görebiliriz gibi duruyor.

WWDC 2023

WWDC 2023 etkinliği sırasında duyurulmayanlar

24 inç iMac

2020’de M1 işlemcisiyle tanıtılan 24 inç iMac henüz güncelleme almadı. Apple’ın dizüstü bilgisayarlara öncelik verdiği düşünülüyor, ancak Apple M3 işlemci piyasaya çıktığında 2023 iMac’inin gelebileceği ihtimali var.

Apple M3

M3 işlemcisi hakkında çıkan söylentilere göre, 12 CPU çekirdeği, 16 GPU çekirdeği ve 36GB bellek gibi özelliklere sahip olacak, ancak WWDC’de lansmanı yapılmadı. Söylentilere göre, işlemciyi yılın ilerleyen zamanlarında muhtemelen yeni MacBook Pro’lar ve yeni bir iMac ile birlikte piyasaya sürecekler. M3 işlemcisi, 3 nanometrelik bir üretim süreci kullanacağından büyük bir performans artışı sunması bekleniyor.

iPhone 15 ve iPhone 15 Pro

iPhone 15 ve iPhone 15 Pro gibi yeni nesil iPhone’lar WWDC’de duyurulmadı. Apple genellikle iPhone için ayrı bir etkinlik düzenliyor. iPhone 15 modellerinin Dynamic Island tasarımı, USB-C şarjı ve A16 çipini kullanması bekleniyor. Pro modelleri ise yeni bir yapılandırılabilir düğme ve A17 çipini içerebilir. iPhone 15 Pro Max’ın optik yakınlaştırma için periskop lensiyle gelmesi bekleniyor.

Apple Watch Series 9

Apple Watch Series 9’un da muhtemelen yeni iPhone’larla birlikte sonbaharda duyurulması bekleniyor. Büyük yükseltmelere sahip olmasa da, söylentilere göre S9 işlemcisine sahip olacak. S9 işlemcisi, performansta, güç verimliliğinde ve pil ömründe önceki modele göre gelişme sunacak.

Yeni iPad’ler

WWDC sunumunda yeni iPad’lerle ilgili bir duyuru yapılmadı. iPad serisi, standart iPad, iPad mini, iPad Air ve iPad Pro’yu içeriyor. Bu yıl yeni iPad modellerini görmemiz pek olası değil, ancak iPad mini için bir güncelleme olabilir. Eğer yeni bir iPad Pro tanıtılırsa, duyurulmamış M3 çipine sahip olabilir.

Yeni AirPods

WWDC 2023 sırasında standart AirPods, AirPods Pro ve AirPods Max gibi AirPods ailesine ait ürünlerin güncellemesi duyurulmadı. Yeni AirPods modelleri genellikle yeni iPhone’lar ve Apple Watch’larla birlikte tanıtılıyor. Standart AirPods son olarak 2021’de güncellendi, AirPods Pro ve AirPods Max ise yakın zamanda güncellemeler aldı. AirPods Max için yakın bir güncelleme söylentisi bulunmuyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir