Techinside Google News
Techinside Google News

WWDC 2023 nasıl izlenir?

Apple bugün WWDC 2023 konferansı çerçevesinde yeni ürünler ve ürün güncellemeleri tanıtacak. Etkinliği canlı olarak nasıl izlersiniz?
- Advertisement -

Apple hayranları için büyük gün. Apple, büyük WWDC 2023 etkinliğinde yeni cihazlar, yazılımlar ve daha fazlasını tanıtacak…

Bugün, Apple en çok beklenen yıllık Worldwide Developers Conference’ını (Dünya Geneli Geliştiriciler Konferansı) düzenleyecek. Geliştiriciler oturumlara katılacak ve önemli kişilerle görüşecekler. Ayrıca, Apple, iOS 17, AR/VR başlık, 15-inch MacBook Air ve daha fazlasını içeren uzun süredir beklenen cihazları ve yazılımları tanıtmak için hazırlanıyor. 

WWDC 2023 TSİ 20:00’de başlayacak

Worldwide Developers Conference, hem geliştiriciler hem de Apple hayranları için yeni ürünler açısından harika. Konferans 5 Haziran – 9 Haziran 2023 haftasında Pazartesi, 5 Haziran günü Pasifik Saati ile 10:00’da gerçekleşecek. Konferans, Tim Cook’un ayrıntıları anlatacağı bir ana konuşma etkinliğiyle başlayacak.

WWDC 2023’ü nasıl izlersiniz?

Etkinlik aslında yüz yüze bir konferans olmasına rağmen, bazı platformlarda çevrimiçi olarak mevcut olacak. 5 Haziran’da Apple Park’ta seçili geliştiriciler, öğrenciler ve medya üyeleri ana konuşmayı izlemek ve kişisel olarak konferansa katılmak için orada olacaklar.  

Apple, WWDC 2023’ü Apple.com, Apple Developer uygulaması, Apple Developer web sitesi, Apple TV ve YouTube üzerinde yayınlayacak. En çok beklenen konferansı buradan izleyebilirsiniz:

WWDC 2023’te nelerin duyurulması bekleniyor?

  • AR/VR Başlık
  • 15-inch MacBook Air
  • Mac Studio
  • iOS 17
  • iPadOS 17
  • watchOS 10
  • tvOS 17

WWDC 2023 tarihçesi

Apple’ın Dünya Genelinde Geliştiriciler Konferansı (WWDC), 1987’de başladı ve o zamandan beri her yıl düzenleniyor. Apple’ın en son teknoloji gelişmelerini ve gelecek vizyonunu paylaştığı bu etkinlik, yazılım geliştiricileri ve Apple teknolojileriyle çalışan profesyonelleri hedefliyor. Konferansta, Apple genellikle yeni yazılım ve hizmet güncellemelerini, işletim sistemlerini ve bazen de yeni donanım ürünlerini tanıtır. WWDC’nin öne çıkan etkinliklerinden biri, her yıl düzenlenen ve Apple’ın bir sonraki iOS, macOS, watchOS ve tvOS sürümlerinin özelliklerini açıkladığı ana konuşmadır. WWDC, katılımcılara Apple teknolojilerinin mevcut ve gelecek durumuna dair derinlemesine bir bakış sunuyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir