Xiaomi 1 Haziran’da geliyor

0

xiaomi-box-720x405ABD’nin ve Avrupa’nın kabuslarına giren Çin’in dev teknoloji şirketleri bir bir dünyaya açılmaya devam ediyor. Çin’in en önemli teknoloji üreticilerinden biri olan Xiaomi de 1 Haziran’dan itibaren Avrupa ve ABD’de ürün satışına başlayacağını açıkladı.

İlk aşamada Mi markalı kulaklık, powerbank ve aktivite ölçer cihazlarını ABD; İngiltere, Fransa ve Almanya pazarına sürecek olan Xiaomi’nin ürünlerinde öne çıkan detay, rakiplerine oranla çok düşük fiyat etiketine sahip olması.

Yaz aylarında satışları patlaması beklenen GoPro aksiyon kameralarına çok benzeyen yeni bir aksiyon kamerası da geliştirmiş olan üretici, rakibinin yarı fiyatına sattığı Mi aksiyon kameralarını da ikinci etapta Avrupa ve ABD pazarına taşıyacak.

1 Haziran’da başlayacak olan ilk etabın, Xiaomi’nin Avrupa ve ABD pazarını test edip şartları görmek amacı taşıdığı biliniyor. Çinli şirketin ikinci adımının ise daha geniş bir coğrafyaya akıllı telefonlarını sürmek olacağı tahmin ediliyor. Xiaomi’nin, düşük fiyat kaliteli ürün politikasıyla dünya çapında tüm teknoloji üreticilerine dişli bir rakip olması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>