Xiaomi 2017 satış hedefini geçti

0

xiaomi

Xiaomi teknoloji dünyasında büyümeye devam ediyor. 2017 yılı satış hedeflerini daha ilk 10 ayda yakalayan şirket, şimdi dünyanın en büyük kuruluşları listesine girmeyi hedefliyor. Şirketin gelirleriyle birlikte marka değeri de yükseliyor.

Xiaomi büyümeye devam ediyor

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, akıllı telefon piyasasında büyüyerek dikkat çekmeye devam ediyor. 2017 yılı için 70 milyon telefon sevkiyatı hedefleyen şirket, daha ilk 10 ayda bu hedefine ulaşmayı başardı. Böylelikle şimdiden sadece akıllı telefon satışlarıyla 580 milyon tl gelir elde etmeyi başardı. Bu yılki hedeflerine ulaşmayı başaran teknoloji devi, 2018 yılı için hedeflerini büyüterek 100 milyon telefon sevkiyatını hedefliyor.

Şirket ayrıca Tencent ve Huawei gibi tanınmış firmaların birçoğuna ev sahipliği yapan Çin teknoloji merkezi olan Shenzhen’de ilk amiral gemisi mağazası “Mi Home” u açtı. 50 metrekarelik bir alanda açılan Shenzhen mağazası, şimdiye kadar açtığı en büyük “Mi Home” olma özelliğinde. Şirket CEO’su Lei, yeni amiral gemisi mağazasının lansmanından sonra yaptığı açıklamada, Xiaomi’nin gelirinin on yıl içinde 500 milyarı aşmasını beklediğini de sözlerine ekledi. Şirketin ana hedefi ise 2018 yılında dünyanın en büyük 500 kuruluşu listesine girebilmek.

IDC’ye göre Xiaomi, bu yılın üçüncü çeyreğinde küresel akıllı telefon sıralamasında beşinci sırayı geri aldı. Şirket geçen çeyrekte, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 102.6 artışla 27.6 milyon akıllı cihaz sattı. 2016’ya kıyasla üçüncü çeyrekte pazar payı da yüzde 3.7’den yüzde 7.4’e yükseldi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>