Xiaomi 2017’de 14,5 milyar dolar satış hedefliyor

0

Çin’in en değerli start-up’ı olarak tanınan elektronik üreticisi Xiaomi, 2016’da büyümek ve şirketi makyajlamakla geçirdiği dönemden sonra 2017’yi kasasını doldurmaya adayacağını açıkladı.

Çin’in Apple’ı olarak da ün yapan, 7 yaşındaki firma, dikkat çekici ürünleriyle bir anda hem Çin’de hem de dünyada ilgi toplamayı başarmıştı. 

İkincilikten liste dışına

Ancak 2015’de Çin’in en çok satış yapan telefon üreticileri arasında ikinci olduktan sonra 2016’daki büyüme ve değişim çabaları sırasında ilk beşin dışına düştü. 

Global akıllı telefon pazarında Çin’li rakipleri Huawei, Oppo ve Vivo ile rekabet etmek durumunda kalan Xiaomi bu yıl Çin’deki 54 mağazasına 200 yeni mağaza daha eklemeyi planlıyor. Üç yıllık süreçte ise toplam 1000 mağazaya ulaşmayı hedefleyen Xiaomi, bu perakende mağazaların sağladığı güçle, kısa sürede Çin’in en büyük markası haline gelmeyi umut ediyor.

Çin’in akıllı telefon pazarında internet satışları sadece %20 oranında ağırlık kapladığı için satış kanalını fiziksel mağazalar üzerine kurmayı tercih eden Xiaomi, planlarını gerçekleştirmeyi başarırsa, birkaç sene içinde, sadece Çin’in değil, dünyanın da en önemli telefon üreticileri arasına katılabilir.

 

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>