Xiaomi, 2019 için 3 ekranlı katlanır telefon mu tasarlıyor?

0

Katlanır, bükülebilir ekranların hayatımıza girmesine fazla bir zaman kalmadı. Birkaç sene öncesinde ilk örnekleri gösterilen bu ekranların sağlamlaştırma/geliştirme çalışmaları bitmek üzere ve firmalar ticari modellerini yakında piyasaya sunacaklar. 

Hem telefon hem tablet

Çinli telefon üreticisi Xiaomi’nin de katlandığında bir telefon, açıldığında ise tablet olan bir model üzerinde çalıştığı vurgulanıyor. Özellikle iş dünyasında büyük ilgi görmesi beklenen bu telefon/tablet dönüşümlü cihazların, katlanır/bükülür ekran teknolojileri sayesinde çok popüler olacağı da düşünülüyor.

Xiaomi’den 2018’de sızan bilgiler bu katlanır ekranlı telefonların 2019’da piyasaya sürülmeye hazırlandığını fısıldıyordu. Bakalım 2019 bu büyük sürprizi tüketiciyle buluşturan yıl olabilecek mi yoksa üreticiler bu ekran teknolojisi üzerinde biraz daha çalışma kararı mı alacaklar?

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>