Xiaomi 2019 teknolojilerini açıkladı

0

Xiaomi 2019

Yenilikçi çalışmalara imza atan Xiaomi 2019 teknolojilerini açıkladı. 2020 yılına girerken, Xiaomi bu yıl içinde kullandığı teknolojileri özetledi.

Xiaomi 2019 için genel bakışı sağladı

Mi Geliştirici Konferansında Xiaomi, 2019 yılında kullandığı yeni teknolojileri tek tek tanıttı. Bu teknolojiler arasında en dikkat çeken ise deprem uyarı sistemi oldu.

MIU 11 arayüzünün yayınlanması 20 Eylül’de testlerine başlanan deprem uyarı sistemi, Xiaomi’nin geliştirdiği en yenilikçi teknolojiler arasına yer alıyor. Care-life Institute ile ortak çalışılan projede, şu an için Sichuan eyaleti için bilgilendirme yapılabiliyor. Sistem, gelecekte Çin’in tamamında kullanılabilir hale gelecek.

Bu yıl hayatımıza giren bir diğer teknoloji ise sesli asistan XiaoAi3.0 oldu. Kısa sürede Çin’de en çok kullanılan sesi asistan olan XiaoAi3.0 toplamda 49,9 milyon kullanıcıya ulaştı.

Bu ve benzeri teknolojileri 2019 yılında kullanıcıları ile buluşturan Xiaomi, geleceğin en önemli üreticileri arasında yer almaya devam edecek gibi görünüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>