Xiaomi E-Kitap okuyucu çıkarıyor

0

Xiaomi E-Kitap okuyucu sektörüne de girmeye hazırlanıyor. E-kitap okuyucunun çıkış tarihi ve özellikleri netleşmeye başladı.

Xiaomi E-Kitap okuyucu ne zaman çıkıyor?

Akıllı telefon sektörüne yakaladığı başarıyla farklı birçok sektöre de giriş yapan Xiaomi, bu kez e-kitap sektörüne girmeye hazırlanıyor. Xaiomi, Amazon ve Kobo gibi bu sektörün dev isimleriyle rekabet edecek.

Xiaomi’nin e-ink ekran teknolojisine sahip e-kitap modelinin ise 20 Kasım’da satışa çıkacağı duyuruldu. Üst tarafında açma ve kapama için fiziksel bir düğme olacak okuyucuda, geri kalan tüm ayarların elektronik olarak yapılacağı tahmin ediliyor.

Bu kitap okuyucuyla ilgili merak edilenler arasında ise sesli kitapların desteklenip desteklenmeyeceği yer alıyor. Eğer sesli kitap desteği bulunursa, bunun için Bluetooth bağlantısı ve kulaklık girişi de gerekli olacak.

Edinilen bilgiler arasında, bu modelin katı ve sıvılar için IP koruma sınıfının da yer alacağı var. Fiyatının ise benzer diğer modellere kıyasla daha uygun olacağı belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>