Xiaomi, giyilebilir teknoloji satışlarında ilk kez lider!

1

Xiaomi

Son yıllarda gerek akıllı telefon alanında gerekse diğer teknoloji kategorilerinde büyük bir ivme yakalayan Xiaomi, tarihinde ilk kez global giyilebilir cihaz satışında Fitbit‘i geçerek lider oldu.

Xiaomi yükselişini sürdürüyor

Bir süredir akıllı telefon üreticileri arasında ilk 5 sırada yer alan şirket, yayınlanan yeni rapora göre global giyilebilir teknoloji satışlarında ilk kez birinci sırada yer aldı. 

Xiaomi tarafından 2017 yılının ikinci çeyreğinde 3.7 milyon cihaz satışı yapılırken, ikinci sırada 3.4 milyon ile Fitbit, üçüncü sırada ise 2.8 milyon cihaz ile Apple geliyor. Pazar paylarına baktığımızda Xiaomi %17, Fitbit %15 ve Apple ise %13 olarak pay almış durumdalar. 

Geçtiğimiz yılın aynı çeyreğinde FitBit‘in cihaz satışı 5.7 milyon ve pazar payı ise %28.5 idi. Bu da, geçen bir yıllık süreçte şirketin satış noktasında ciddi kan kaybettiğini gösteriyor. Öte yandan hem satışlarını hem de pazar payını arttırarak ilk sıraya yerleşen Xiaomi’nin, globalleşme tarafındaki çalışmaların meyvesini yiyor diyebiliriz. Ayrıca bu değişim sadece giyilebilir teknoloji alanında değil, akıllı telefon tarafında da %70’e varan artışla kendini gösteriyor.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>