Xiaomi güvenlik kamerası için ilginç iddia!

0

Xiaomi güvenlik kamerası sektöründe yükselişine devam ederken, bu konuda bazı olumsuz yorumlar da gelebiliyor. Xiaomi için güvenlik konusunda yeni eleştiriler gündeme geldi.

Xiaomi güvenlik kamerası hatalı mı?

Nesnelerin interneti ve dijitalleşmeyle birlikte, güvenlik kameraları da artık bu dönüşüme uyum sağlıyor. IoT ile bağlantılı güvenlik kameralarından, anlık olarak görüntüler alınabiliyor.

Ancak ABD’de yaşayan bir kullanıcı, Xiaomi kameralar için yeni iddialarda bulundu. Google Nest Hub aracılğıyla güvenlik kamerasına erişmek isteyen kullanıcı, sisteme giriş yaptığında başka birinin güvenlik kamerası görüntülerine ulaştı.

Kullanıcı, bu sorunu yaşadıktan sonra hem Google hem de Xiaomi ile iletişime geçtiğimi belirityor.

Google ise ilgili açık için Xiaomi ile iletişime geçtiklerini ve firmaya çözüm için bildirimde bulunduklarını belirtti. Güvenlik sistemindeki açık nedeniyle, kısa süreliğine de olsa Asistant ve Google Home entegrasyonunun kapatıldığı duyuruldu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>