Xiaomi halka açılıyor

0

Çin’in en önemli donanım üreticilerinden Xiaomi, 2018 yılında halka açılma işlemini gerçekleştirecek bir banka arayışına girdiğini duyurdu.

50 milyar doları geçecek

2014 yılında 46 milyar dolar değer biçilen Xiaomi, ürettiği telefonlarla Çin’in Apple’ı olarak tanınıyor. Öte yandan, şirket büyük bir gelir ve kazanç oranına sahip olduğu için halka açılma işlemi sırasında şirket değerinin 100 milyar doları bulma olasılığı da var. Bu da Xiaomi’nin halka açılma operasyonunu 2018 yılının en büyük teknoloji şirketi hisse arz işlemi haline getirebilir.

Xiaomi’nin tam olarak hangi tarihte halka açılacağı veya yüzde kaç oranında hissesini halka açacağı gibi detaylar henüz belli değil  ancak Çin teknoloji şirketlerinin devasa değerleriyle dünyadan yatırımcıları çekmeye başlaması, batılı teknoloji şirketleri için kabusun başlangıcı olacak gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>