Techinside Google News
Techinside Google News

Xiaomi, Hindistan’da kablosuz ses ürünleri üretecek

Xiaomi India, elektronik üreticisi Optiemus ile ortaklık yaparak Hindistan'da kablosuz ses ürünleri üretmeye başlayacak
- Advertisement -

Xiaomi’nin Hindistan birimi, işletmelerini daha fazla yerelleştirmek için elektronik üreticisi Optiemus ile ortaklık yaparak Hindistan’da kablosuz ses ürünleri üretmeye başlayacak. Xiaomi India, Uttar Pradesh eyaletinde bulunan Optiemus Electronics’in fabrikasında ilk yerli ses cihazını üretecek. Şirket açıklamasına göre, 2025 yılına kadar yerel kaynaklardan sağlanan bileşenlerin üretiminde %50 artış hedefleniyor.

Xiaomi, Hindistan'da kablosuz ses ürünleri üretecek

Bu adım, Redmi markalı akıllı telefonların üreticisi olan şirketin, son zamanlarda Hindistan’ın en büyük akıllı telefon şirketi konumundaki Güney Kore rakibi Samsung tarafından geride bırakılmasının ardından atılmakta. Şirket, Hindistan fabrikasında hangi tür bir ses ürünü üreteceğini belirtmedi, ancak “ürün yelpazemizdeki daha geniş kategoriler için daha fazla böyle işbirlikleri kurmak için taahhütte bulunuyoruz” dedi.

Xiaomi, Hindistan’da sattığı akıllı telefonların ve televizyonların çoğunu yerel olarak üretmesine rağmen, ses ürünlerinin üretimine ne zaman başlayacağını belirtmedi. Firma, Hindistan’da hoparlörler, kulak içi kulaklıklar, kablosuz ve kablolu kulaklıklar satıyor. Hindistan hükümeti, ülkeyi kendi kendine yeten bir ülke haline getirme vizyonunun bir parçası olarak, küresel şirketleri yerel üretim yapmaya teşvik ediyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir