Xiaomi Lenovo yöneticisini transfer etti

0

Xiaomi Lenovo

Xiaomi Lenovo yöneticisini başkan yardımcısı olarak transfer etti. Böylelikle Chang Cheng, artık Xiaomi’nin akıllı telefon biriminin başındaki isimlerden biri olacak.

Xiaomi Lenovo yöneticisini kadrosuna kattı

Başta Çin olmak üzere birçok ülkede akıllı telefon sektörüne damga vuran Xiaomi, yönetim kadrosunu da güçlendirerek daha iyi duruma gelmek için çalışıyor. Xiaomi, bunun için Lenovo’nun eski yöneticilerinden Chang Cheng’i kadrosuna kattı.

Xiaomi CEO’su Lei Jun, Weibo hesabından yaptığı paylaşımla, akıllı telefon biriminde başkan yardımcısı pozisyonunda Chang Cheng’in yer alacağını duyurdu. Chang Cheng, bu paylaşıma yaptığı yorumda, yeni görevine başlamak için sabırsız olduğunu söyledi. 2000 yılından beri Lenovo’da çalışan Chang Cheng’in, Xiaomi’ye büyük katkılar yapacağı tahmin ediliyor.

Böylelikle Xiaomi, 2020’nin ilk günlerine yeni yöneticisiyle merhaba dedi. Ayrıca Lei Jun yayınladığı yeni yıl mektubunda, Xiaomi’nin 5G ve yapay zeka gibi teknolojilere önümüzdeki 5 yılda 7,18 milyar dolar bütçe ayıracağı belirtildi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>