Xiaomi Mijia isim değiştirdi

0

Xiaomi Mija

Xiaomi Mijia isim değişikliğine gitti. Akıllı ev eşyalarına yönelik geniş ürün portföyü bulunan markanın yeni adı Xiaomi Smart Life oldu.

Xiaomi Mijia artık Xiaomi Smart Life

Asya merkezli markalar, küresel pazara açıldıklarında isim konusunda sorunlar yaşayabiliyor. Asya pazarında oldukça başarılı olan marka isimleri, Avrupa ve diğer pazarlarda bilinirlik yönüyle zayıf kalabiliyor.

Akıllı telefon sektörünün dev isimlerinden biri olan Xiaomi, bu sektörde yakaladığı başarıyı diğer alanlarda da sürdürmeyi başardı. Özellikle akıllı ev teknolojilerine yönelik yenilikçi ürünler sunan Xiaomi, Mijia isimli alt markasıyla büyük bir talep görüyordu. Ancak Xiaomi, pazarlama stratejisi kapsamında Mija markasında isim değişikliğine gitti. Xiaomi, artık Mijia ismi yerine Xiaomi Smart Life ismini kullanacak.

Smart Life ismiyle yaşamın her anını akıllı hale getirecek dokunuşlar yapılmak istenildiği vurgulanacak. Çin merkezli marka, Smart Life ürünleri ile akıllı su ısıtıcısı, akıllı gece lambası, elektrikli scooter gibi çok farklı kategorilerde bir ürün portföyüne sahip oldu. Xiaomi marka stratejisiyle, farklı ülkelerde de bilinirliğini artırmayı hedefliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>