Xiaomi üçüncü çeyrek raporunu yayınladı

0

Xiaomi üçüncü çeyrek

Teknoloji sektörünün önde gelen şirketlerinde Xiaomi üçüncü çeyrek istatistiklerini paylaştı. Xiaomi’nin geliri, beklentilerin altında kaldı.

Xiaomi üçüncü çeyrek gelirleri

Çin merkezli dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi Xiaomi, telefonların yanı sıra ürettiği yenilikçi teknolojik ürünlerle de dikkat çekiyor. Çok kısa sürede hızlı bir büyüme yaşayan Xiaomi, 2019 yılının üçüncü çeyreğine ait ekonomik istatistiklerini yayınladı.

Xiaomi, 2019 yılının üçüncü çeyreğin 7,65 milyar dolar gelir elde ettiğini açıkladı. Xiaomi’nin ikinci çeyrekte elde ettiği gelir ise 7,39 milyar dolar seviyesindeydi. Xiaomi, geçtiğimiz çeyrek döneme göre yüzde 3,3 büyümeyi başarsa da beklentilerin çok altında kaldı diyebiliriz.

2018 yılı istatistiklerinde Xiaomi, çeyrek bazda ortalama yüzde 15’lik büyüme gösteriyordu.

Bu düşüşün ana kaynağının ise akıllı telefon satışlarında yaşanan düşüş olduğu belirtiliyor. Xiaomi,  üçüncü çeyrekte akıllı telefon satışlarında 4,6 milyar dolar gelir elde etti ve yüzde 7,8’lik düşüş yaşadı.

Xiaomi’nin önümüzdeki süreçte toparlanmak için nasıl bir yol izleyeceği şimdiden merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>