Techinside Google News
Techinside Google News

Xiaomi üretim bandını çift vardiyaya geçirip ayda 20 bin araç üretecek!

Xiaomi, Pekin fabrikasında üretim bandını çift vardiyaya geçirerek aylık üretim kapasitesini 20 bin adede çıkarmayı planlıyor.
- Advertisement -

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, elektrikli otomobil pazarındaki varlığını güçlendirmek için üretim kapasitesini artırma kararı aldı. Şirket, önümüzdeki aylardan itibaren Pekin’deki fabrikasında çift vardiya sistemine geçerek günlük operasyon süresini 8 saatten 16 saate çıkaracak. Bu hamleyle birlikte, aylık üretim kapasitesinin yaklaşık 20 bin adede ulaşması hedefleniyor.

Xiaomi, 15 Mayıs 2024 itibarıyla SU7 modelinin 10 bininci aracını sahibine teslim ettiğini duyurdu. Teslimatlar, 3 Nisan‘da başlamıştı ve şirket, sadece 43 günde 10 bin aracı sahiplerine ulaştırmayı başardı. Xiaomi CEO’su Lei Jun, daha önce yaptığı bir açıklamada Pekin fabrikasının saatte 40 adet SU7 üretebileceğini belirtmişti.

Şu anda, Xiaomi SU7’nin standart versiyonu için teslimat süreleri 29 ile 32 hafta arasında değişirken, SU7 Max versiyonunda bu süre 36 haftaya kadar çıkabiliyor. Şirketin planları arasında, Pekin fabrikasının ikinci faz çalışmalarının 2024’ün sonunda başlayıp 2025’te tamamlanması ve yıllık üretim kapasitesinin 300 bin adede çıkarılması bulunuyor.

Geçtiğimiz hafta teslim edilen bir Xiaomi SU7 modelinin kısa bir süre sonra arızalanması ise dikkat çekti. Şirket, aracın durumuyla ilgili inceleme başlattı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir