Xiaomi yapay zeka uzmanı transfer edecek

0

Xiaomi yapay zeka

Xiaomi yapay  zeka uzmanı transfer ederek, sesli asistanını geliştirmeye hazırlanıyor. Sesli asistanın daha iyi hale getirilerek, kullanıcı deneyiminin artması hedefleniyor.

Xiaomi yapay zeka uzmanı Povey’i transfer edecek

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, son yıllarda yapay zekaya ağırlık vererek sesli asistanlarını geliştirmeye çalışıyor. Ortaya çıkan son iddialara göre Xiaomi, dünyaca ünlü yapay zeka uzmanı Daniel Povey’i transfer etmeye hazırlanıyor.

Bu transferle Xiaomi, yapay zeka destekli sesli asistanı XiaoAI’ı geliştirmeyi planlıyor. Bu yılın başlarında kullanıma sunulan ve 100 milyon cihazda aktif olan XiaoAI, şu anda yalnızca Çin’deki telefonlarda kullanılabiliyor.

Povey de Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda bu yılın sonunda Çin’e gidebileceğini ve Xiaomi ile birlikte çalışabileceğini duyurdu. Xiaomi, bu transferle birlikte XiaoAI’ı küresel bir marka haline getirebilir.

John Hopkins Üniversitesi’nde doçent olan Povey’in üniversitedeki iş hayatı skandallarla doluydu. Daha önce bir öğrenci protestosu sırasında kapatılan üniversite binasına kesici aletle girmeye çalışan Povey, üniversitedeki işinden kovulmuştu. Kovulduktan sonra ise Facebook tarafından işe alınmıştı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>