Yabani ot toplama robotu: Otonom Weeder

0

ot toplama robotu

Otonom Weeder isimli yabani ot toplama robotu, çiftçilerin işini kolaylaştıracak. Bu robotla, daha verimli çiftçilik yapmak mümkün.

Yabani ot toplama robotu ile verimli tarım

Yabani otlar, her büyüklükteki çiftlikler için maliyetli bir olumsuz etkendi. Artık robotlar ile bu sorunun önüne geçilebilir.

Çiftçi robotlar tüm gün boyunca yabani otların temizlenmesine odaklanırken, robotlar ile gece saatlerinde 100 bin yabani ot öldürülebilir.

Otonom Weeder ot temizleme işlemi için yüksek güçlü lazerler kullanılıyor. Robot, toprak işleme gibi fiziksel bir müdahaleden ziyade yabani otları yok etmek için termal enerji kullandığından toprağa da bir zarar verilmiyor. Böylelikle çiftlik maliyetleri azalırken, daha sağlıklı mahsuller elde edilebiliyor.

12 yüksek çözünürlüklü kamerası bulunan robot, arazi etrafından saatte yaklaşık 8 km hızla hareket ederek işlem yapıyor. Ayrıca yerleşik bir süper bilgisayar, istenmeyen bitkileri sadece milisaniyeler içinde tespit etmek için makine öğrenimini kullanıyor. Robotun toplam çalışma alanı ise 20 dönüme kadar ulaşabiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>