Yahoo CEO olarak Lanzone’u atadı

0

Yahoo CEO

Yahoo CEO’luk görevine Lanzone’u getirdi. Lanzone, flört uygulaması Tinder’daki görevinden sonra Yahoo’ya liderlik edecek.

Yahoo CEO olarak Lanzone’u seçti

Yahoo, flört uygulaması Tinder’ın patronu Jim Lanzone’u CEO olarak atadığını duyurdu. Lanzone, artık Yahoo’ya liderlik edecek.

Apollo 1 Eylül’de 5 milyar dolarlık Verizon Media’yı satın aldı ve adını Verizon’un ikonik dijital markasından sonra Yahoo olarak değiştirdi. AOL, TechCrunch, Makers, Ryot ve Flurry, Verizon Media çatısı altındaki diğer markalardan bazılarıydı. Bu markalarda da Yahoo’ya geçmişyi.

Apollo, abonelikler de dahil olmak üzere yeni iş girişimleri yoluyla Yahoo Finance ve Yahoo Sports gibi teklifleri büyütmenin yanı sıra reklam ve e-ticaret platformlarına da odaklanıyor. Ayrıca, Tinder’ın üst şirketi Match Group Inc, Lanzone’un yerini alacak flört uygulamasının CEO’su olarak Renate Nyborg’u seçti. Tinder’ın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde genel müdürü olarak görev yapan Nyborg, Tinder’da önemli bir değer olarak görülüyordu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>