Yahoo’nun fiyatı yine düştü

0

Verizon’a satış işlemleri devam eden Yahoo’nun fiyatı, yeniden düştü. Yaşadığı önemli dijital saldırılar sırasında gerekli önlemleri almayan ve önemi açıklar oluşturan Yahoo’ya Verizon tarafından teklif edilen 4,83 milyar dolarlık satın alma fiyatında 230 milyon dolarlık düzenleme yapıldı.

Yahoo hata yaptıkça fiyatı düşüyor

Buna göre, Verizon Yahoo’ya 4,6 milyar dolar ödeyecek. Verizon, bu fiyat düzenlemesi hakkında henüz bir açıklama yapmadı ancak firmanın 1 milyar dolarlık bir indirimin peşinde olduğu da dile getiriliyor. Yahoo tarafı ise 230 milyon dolarlık indirimi kabul etmiş durumda. 

2016’nın sonuna doğru ortaya çıkan dijital saldırı detaylarına göre, Yahoo’nun sunucularına giren hacker’ların 1 milyar kullanıcının verilerini çaldığı anlaşılmıştı. Bunun üzerine Verizon, marka değeri ve güvenilirliği hasar alan Yahoo’ya yaptığı teklifi revize edeceğini açıklamıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>