Yahoo Messenger kapanıyor!

0

Yahoo Messenger

Yahoo Messenger uygulaması 17 Temmuz’da kapanıyor. Yahoo Messenger’ın kapatılacak olması nedeniyle kullanıcılar, Squirrel kullanmaya yönlendiriliyor.

Yahoo Messenger için son günler

Yahoo’nun sade ve şık arayüzüyle dikkat çeken, ücretsiz mesajlaşma uygulaması Yahoo Messenger artık son günlerini yaşıyor. Piyasadaki ilk mesajlaşma uygulamalarından biri olan YM, Facebook Messenger karşısında zayıf kalması nedeniyle çok küçük bir kullanıcı kitlesine hitap etmekteydi. Yahoo, radikal bir karar ile daha güçlü bir hizmet sunmak için önemli adımlar attı.

17 Temmuz’da son bulacak YM, yerini Yahoo Squirrel uygulamasına bırakacak. Geçen ay beta sürümü yayınlanan uygulamanın test süreçleri devam ediyor. Yahoo, kullanıcıların ilk 6 ay boyunca Messenger konuşma geçmişini, Squirrel uygulamasına aktarabileceğini belirtiyor.

Yahoo yöneticileri, bu yeniliği ile sohbet platformlarında yaşanan dijital dönüşümü hedeflediğini söylüyor.

Uygulamanın deneme sürümünü buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>