Yahoo bu servislerin fişini çekiyor!

1

yahoo tumblr marissa mayer

Yahoo adına işler son yıllarda pek iyi gitmiyor. Şirketin çalkantılı bir süreçten geçtiği, üst düzey yatırımcılarının başta CEO Marisa Mayer olmak üzere yönetim kadrosundan memnun olmadığı biliniyor. 2016 yılı birinci çeyrek finansal göstergelerini kamuoyuyla paylaşan ve hayal kırıklığı yaratan köklü markanın bazı servislerini kapatma kararı da açıklandı.

Kapatılan servisler arasında Yahoo Games öne çıkıyor. 14 Mart 2016 itibarıyla oyun satışı odaklı söz konusu servisin fişi çekiliyor. Türkiye’de faaliyette olmayan servis; Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya, İngiltere ve ABD’de 18 yıldır varlığını sürdürüyordu.

Özelleştirilmiş arama servisi BOSS da kısa süre sonra kapatılacak servisler arasında. 31 Mart 2016’da faaliyetlerine son verilecek.

Yahoo Maktoob ve Astrology de kapatılan servisler arasında yer alıyor. Maktoob adından da anlaşılacağı üzere Arapça ve aynı zamanda İngilizce dillerinde haber akışı sağlayan bir web platformuydu. Astrology ise aralarında Hindistan’ın da bulunduğu birkaç ülkede hizmete veren bir astroloji ortamıydı.

Yahoo Livetext ise kapatılacak diğer bir servis. 2015 yazında faaliyetlerine başlayan bir mesajlaşma uygulamasıydı, 1. Yaşını doldurmadan fişi çekiliyor. Açıkçası Yahoo’nun ‘Yahoo Messenger’ varken kendi mesajlaşma platformuna alternatif bir uygulama çıkarması şaşkınlıkla karşılanmıştı, anlaşılan girişim başarılı da olmadı.

Şirket, 2014 yılına kadar 60’a yakın servisini kapatmıştı. Bu rakam son iki yılda adeta katlandı. Şirketin mali tablo açıklamasında artık sadece 7 hizmet ekseninde hareket edileceği bildirildi. Bunlar; Tumblr, Spor, Haberler, Lifestyle, Finans, Arama ve Mail.

Yorumlar

  1. maili artık hotmail ile birleştirseler, aramayıda bing ile daha mantıklı olur.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>