Yahoo siber saldırı için ödeme yapacak

0

Yahoo siber saldırı

Yahoo siber saldırı sonucunda mağduriyet yaşayan kullanıcılarına ödeme yapacak. Yapılacak ödemelerdeki üst limit ise her kullanıcı için 25 bin dolar.

Yahoo siber saldırı faturası

2016 yılında Yahoo, internet tarihinin belki de en büyük siber saldırısıyla karşı karşıya kalmıştı. Yaklaşık 3 milyar Yahoo kullanıcısının, hesap bilgileri ve gizli soruları da dahil olmak üzere birçok kişisel bilgileri çalınmıştı. İki kez yaşadığı siber saldırıyı önleyemeyen Yahoo için siber saldırı faturası ağır olacak gibi görünüyor.

Mahkeme sonucunda her kullanıcısın hesap bilgileri çalındığı için Yahoo’dan 100 dolar tutarında ödeme talep edebileceği belirtildi. Ancak bu ödemenin yapılacak incelemeler sonucunda aktarılacağı açıklandı.

Ayrıca bu siber saldırı sonucunda maddi kayıp yaşayan kullanıcılar, yaşadıkları kayıpları ispatladıkları takdirde Yahoo’dan 25 bin dolara kadar ödeme alabilecekler. Siber saldırının faturasını ağır bir şekilde ödeyecek olan Yahoo’yu ekonomik anlamda zor günler bekliyor gibi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>