Yahoo topuna Warren Buffett da girdi

1

Borsa simsarı, yatırımcı ve 70 milyar dolara ulaşan serveti ile dünyanın en zengin insanı olarak bilinen Warren Buffett, bir grup diğer yatırımcıyı da toplayarak oluşturduğu fonla, Yahoo’nun internet varlıklarına talip oldu.

Yahoo’nun arama motoru ve haber servislerini satın almak isteyen Buffett’in şirkete ne kadarlık teklif yapacağı şimdilik bilinmiyor ancak Buffett’in oyuna dahil olmasıyla satın alma sürecinin çok kızışacağı ve fiyatın çok artacağı düşünülüyor. Öyle ki, haberin duyulmasıyla birlikte Yahoo’nun borsadaki hisseleri bir anda %1,32 değer kazandı.

Yahoo gibi önemli bir internet ve haber servisi Buffett için büyük önem taşıyor. Buffett’in finans ve yatırım şirketleri topladığı fonları değerlendirerek kazanç elde ediyor ve Yahoo’nun finans haber servisleri, bu fonlara olan ilginin yüksek kalmasını sağlıyor. Son olarak Buffett’in yatırım şirketinin yatırımcıları için yaptığı yıllık toplantının canlı video yayını Yahoo haber servisinde 1.8 milyon kişi tarafından izlenmişti.

Wall Street analizcileri, satın alma sürecinde yaşanan rekabet nedeniyle Yahoo’nun değerinin 4 milyar dolardan 8 milyar dolara çıktığını vurguluyorlar.

Buffett’in haricinde, AOL (Verizone), Microsoft, AT&T, Comcast, SoftBank, ve Time gibi dev şirketler de Yahoo’nun peşinde.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>