Yahoo yeni işten çıkarmalar yapacak

0

ABD telekomünikasyon devi Verizon tarafından satın alınan Yahoo’da yeni patron işten çıkarmalara doymuyor. Farklı ofislerde çok sayıda işten çıkarma kararı alan Verizon’dan sızan bilgiler yeni işten çıkarma dalgası için sıra Londra ofisine geldi.

Eskinin Yahoo’su artık Oath

Satın almadan sonra ismi Oath olarak değiştirilen internet devinin sözcüsünün de doğruladığı gelişmeye göre şirket Londra ofisinde yeniden yapılanmaya gidecek. Bu da işten çıkarmalar anlamına geliyor.

Ancak Oath’ın kaç kişiyi işten çıkaracağına dair kesin veri bulunmuyor. Yine şirketten sızan bilgiler Verizon’un Londra ofisinden memnun olduğunu ve şimdilik işten çıkarılacak personel sayısını sadece bir kaç on kişi ile sınırlı tutacağını vurguluyor. Daha önce Verizon’un Londra’da yüzlerce kişiyi işten çıkarmayı planladığına dair söylentiler çıkmıştı.

Oath’un sözcüsü amaçlarının 1 milyar kullanıcı sayısına ulaşmak olduğunu ve bu nedenle daha verimli, daha efektif bir organizasyon kurarak enerjilerini yeni ürünler ve servisler sunmaya yöneltmek istediklerini de vurguladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>