Techinside Google News
Techinside Google News

Yahoo’dan 640 milyon dolarlık satın alma

Yahoo reklam devi Brightroll’u yaklaşık 640 milyon dolar nakit ile satın aldığını açıkladı. Yahoo var olan video reklam işini desteklemeyi amaçlıyor.
- Advertisement -
TechInside Analizi:  Her ne kadar Yahoo günlük hayatımızın içinde artık çok büyük bir yer sahibi olmasa da aslında hâlâ büyük bir teknoloji devi. Bu güne kadar yaptığı çeşitli yatırımlar (Alibaba gibi) ve yenilikçi CEO’su Marissa Mayer’in stratejileri sayesinde sadece hayatta kalmayı başardı aynı zamanda istikrarlı bir şekilde yeni alanlara giriyor ve büyümeye devam ediyor.

Yahoo reklam devi Brightroll’u var olan video reklam işini desteklemek amacıyla yaklaşık 640 milyon dolar nakit ile’ satın aldığını açıkladı. Brightroll ‘‘Yahoo’nun ek yatırım ve küresel desteğiyle’’ özerk olarak çalışmaya devam edecek. Anlaşmanın 2015’in ilk çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

Yahoo CEO’su Marissa Mayer’e göre bu anlaşma Yahoo’yu A.B.D.’deki en büyük video reklam platformu haline getirecek. Mayer Brightroll’un net kazancının bu yıl 100 milyon doları geçmesinin beklendiğini duyurdu.

Mayer konu hakkında ‘‘Bu satın alım her iki şirketin de büyümesini hızlandıracak. Brightroll’a küresel olarak çok daha fazla reklamcıya ulaşmasında yardımcı olabiliriz ve onlar da muazzam platform hizmetlerini Yahoo’nun reklam verenlerine sunabilirler. Bu işbirliği Yahoo’nun 2015 yılındaki daha geniş internet reklam işine pozitif ivme sağlayacak.’’ şeklinde konuştu.

Anlaşmanın haberi ilk önce TechCrunch’da yayınlanmış fakat rakam biraz daha yüksek olarak yaklaşık 700 milyon dolar şeklinde verilmişti.

Brightroll video reklam sektöründe TubeMogul ve Google gibi pek çok şirket ile rekabet ediyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir