Yahoo!’nun kurucusu Jerry Yyang, Lenovo yönetim kurulunda

0

Lenovo, teknoloji duayeni, Yahoo’nun deneyimli kurucusu ve eski CEO’su Jerry Yang’ın bağımsız danışman üye olarak Lenovo yönetime katıldığını duyurdu. Lenovo Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Yuanqing Yang, atamanın ardından yaptığı açıklamada düşüncelerini şöyle ifade etti: “Jerry danışman olduğundan beri şirkete büyük katkılarda bulundu. Şimdi kendisini tam zamanlı olarak yönetim kurulunda görmek bizi mutlu ediyor. Jerry, girişimciliği, kendisini has küresel perspektifi ve Lenovo’da ön plana çıkan internet çağının inovasyon ruhu özellikleri ile kendini kanıtlamış bir yöneticidir. Yönetim kadromuza farklı bir ses getirecek olan Jerry ile Lenovo’yu büyütmeye devam edeceğiz.”

Yang’ın Lenovo’nun yönetim kadrosuna atanması, Lenovo’nun küresel yükselişini ve farklı alanlardaki ilgisini destekliyor. Bugün Lenovo, PC’deki birinciliğini yüzde 20 gibi rekor bir oranla korurken, akıllı telefon alanında ise Motorola’nın Google’dan alınması ile üçüncülüğe yerleşti. PC+Tablet pazarında ise birinciliği, IBM anlaşmasının tamamlanmasının ardından x86 Server’larda üçüncülüğünü korumaya devam ediyor. Lenovo güçlü ve büyüyen PC sektöründe gelecekteki pozisyonunu ‘İşletimler’, ‘Mobil sistemler’ ve ‘Ecosystem/Bulut Depolama Sistemleri’ ile üç ayrı alanda şimdiden alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>