Yakın paylaşım özelliği diğer işletim sistemlerinde çalışacak

0

Yakın paylaşım özelliği

Android Drop ile hayatımızda önemli bir yer edinen Nearby Share yani yakın paylaşım özelliği diğer işletim sistemlerinde de kullanılabilecek. Windows’tan macOS’a kadar birçok işletim sistemi bu özelliğe sahip olacak gibi görünüyor.

Yakın paylaşım özelliği hangi işletim sistemlerinde çalışacak?

Dosya aktarım hızları, artık iş süreçlerinin ilerlemesinde büyük bir rol oynuyor. Özellikle de Android Drop ile alıştığımız Nearby Share, kullanıcılar için büyük kolaylıklar sunuyor.

Kullanıcıların dosya aktarımını çok daha hızlı bir şekilde yapabildikleri Nearby Share özelliği, artık diğer işletim sistemlerine de gelecek. Hatta Google, Chrome tarayıcısı için Nearby Share özelliğini entegre etme çalışmalarına başladı bile. Bu da Chrome yüklü tüm platformlarda Nearby Share’in çalışacağı anlamına geliyor.

Google Chrome’un yüklü olduğu Windows, macOS, Linux ve Chrome OS işletim sistemine sahip cihazlarda, önümüzdeki günlerde Nearby Share özelliğinin kullanılabilmesi sürpriz olmayacak. Bu özellik sayesinde cihazlarda çok hızlı ve pratik bir şekilde kablosuz veri paylaşımı yapılabilecek.

Ayrıca Google Play hizmet güncellemesi kapsamında, birçok Android telefonda da bu özelliğin kullanımı bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>