Yakıt ücretini kendi ödeyen otomobiller geliyor

0

visa techinside

Barselano’daki MWC etkinliği sırasında yeni geliştirdiği teknolojiler hakkında örnek uygulamaları sergileyen Visa’nın, yakıt parasını ödeyen otomobil uygulaması büyük ilgi topladı.

Visa’nın Honda ile ortak olarak gerçekleştirdiği örnek uygulamada, yakıtı azalan araç sürücüyü en yakın benzin istasyonuna yönlendirdikten sonra araç pompadan aldığı yakıtın faturasını pompadan öğreniyor ve ödeme işlemi içn sürücüden onay alarak ödemeyi istasyonun banka hesabına geçiriyor.

Otomobil ayrıca akaryakıt istasyonundaki mağazadan kullanıcının şipariş edeceği yiyecek içekler için de menüyü aracın ekranına yansıtıyor ve şoförün dokunmatik ekran üzerinden sipariş vermesini sağlıyor. Elbette siparişin ödemesini de yine araca entegre edilmiş Visa ödeme sistemiyle yapıyor.

Aynı sistem, akıllı evlerdeki buzdolapları veya benzer internet nesneleri için de kullanılabiliyor.

Visa yeni sistei şimdilik demo olarak sundu ancak yakın gelecekte otomobillerimizin ve evlerimizin nasıl akıllanacağına dair önemli bir bilgi vermiş oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>