Yalın düşünce gurusu Steve Bell’e büyük ilgi

1

BT Bilgi Teknolojileri’nin sponsorluğunda İstanbul Four Seasons Bosphorus Hotel’de gerçekleştirilen Steve Bell’den Yalın İş Öyküleri etkinliği, yaklaşık 500 üst düzey yönetici ve profesyonelin katılımıyla büyük bir ilgi gördü. İş dünyasının profesyonelleri ve üst düzey yöneticileri ile biraraya gelen Steve Bell, verdiği konferansla ilgili olarak “Daha önceki temaslarımdan ülkenizin değerli profesyonellerinin bilgi teknolojileriyle gelen rekabetçi avantajlara yüksek düzeyde hâkim olduklarını biliyordum. Bilgi teknolojilerinin gelişen ve değişen olanakları, Yalın ilkelerin uygulanmasında yeni bakış açılarını gündemimize taşıyor. Bu konferansımda da Türkiye’deki kurumların mevcut koşullar içinde dönüşüme nasıl daha açık olabileceğini ve yenilikçi bir kurumsal kültür geliştirebileceğini kendileriyle birlikte tartışabilmekten memnuniyet duydum” açıklamasında bulundu.

Steve Bell, seçkin bir topluluğa gerçekleştirdiği sunumunda ise Yalın’ın bir metodoloji, bir çerçeve olmaktan çok bir iş pratikleri bütünü olduğuna değindi. Bell, “Yalın, kurumların kendi içlerinde iyileştirme kültürünü sürekli hale getirmesi, çalışanların gönüllü katılımıyla kalite ve iyileştirmeyi bir yaşam yolculuğu haline getirmesidir” dedi.

Yalın iş, yalın teknolojiler

Etkinliğin fuaye alanında kurulan standlarda, BT Bilgi ve iş ortakları kendi çözümlerini katılımcılara tanıttı. Bu yılki etkinliğe BT Bilgi iş ortaklarından IBM, Cisco, CA, Citrix, Dora Telekom, Avnet ve Neosinerji de kendi standlarıyla katıldılar. Davetliler, BT Bilgi’nin veri kalitesi ve lokasyon bazlı hizmet çözümleri Paritus Akıllı Arama ve Mappy Akıllı Harita teknolojilerinin yanı sıra diğer BT Bilgi hizmetlerini de yakından tanıma fırsatı buldular.

Yorumlar

  1. Avatar

    Ticari kaygılar, iş dünyasının kesinkes addedilen mottoları Bell’i boşlukta konumlandırıyor. Şeffaflık dersinde öyle eksi puanlar yazılıyor ki, firmalar bunu hakediyorlar. Çünkü hepsi klasik, hepsi arkaik, hepsi ‘kaygı’lı. Gelen şeffaflık iletilerini sitelerine koymuyorlar bile.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>