Yamaha Civant elektrikli bisiklet sektöründe iddialı

0

Yamaha Civant elektrikli bisiklet

Elektrikli bisiklet sektörü, son yılların en hızlı büyüyen sektörleri arasında yer alıyor. Yamaha Civant elektrikli bisiklet, bu sektörde oldukça iddialı konumda.

Yamaha Civant elektrikli bisiklet özellikleri

Motosiklet sektörünün en güçlü isimlerinden Yamaha, elektrikli bisiklet pazarına yoğun ilgi gösteriyor. Bu amaçla yeni modellerini duyuran Yamaha’nın, son modellerindne biri de Yamaha Civant oldu.

Yamaha Civant’te, Yamaha tarafından geliştirilen Yamaha PWSeries SE model elektrikli motor bulunuyor. 70 Nm gücündeki bu motorla elektrikli bisiklet saatte 45 km hıza ulaşabiliyor. Lityum iyon bataryanın kullanıldığı Civant, 500Wh’lik bir bataryaya sahip. hızlı şarj desteği bulunan modelde, 1 saat gibi çok kısa bir süre içinde yüzde 80 doluluğa ulaşılabiliyor.

Gidon kısmında bluetooth bağlantılı bir LCD ekran bulunan bisiklet, sürücüye birçok konuda bilgilendirmelerde de bulunuyor.

Ön ve arkada hidrolik fren sistemleri bulunan model, 10 vitesli. Şu an için yalnıza ABD pazarına özel duyurulan Yamaha Civant’in, önümüzdeki aylarda diğer ülkelerde satışa çıkıp çıkmayacağı ise bilinmiyor.

Yamaha imzalı modelin, rakiplerine göre biraz pahalı odluğunu da söyleyebiliriz. Yamaha Civant’in satış fiyatı 3.399 dolar olarak duyuruldu. Dolayısıyla Yamaha’nın bu modelde nispeten daha küçük bir kitleyi hedeflediğini söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>