Yandex moda odaklı uygulama yayınlandı

0

Yandex moda

Yandex moda sektörünün dikkatini çekebilecek, Sloy isimli bir uygulama yaptı. Bu uygulama ile kıyafetleri algılamak ve arama yapmak mümkün hale geliyor.

Yandex moda sektörünü hedefliyor: Yandex Sloy

Yandex Sloy isimli uygulama bir yönüyle TikTok’a benzese de bu uygulamayla direkt olarak reklam çalışmaları hedefleniyor. Kullanıcılar Sloy uygulamasını kullanarak 90 saniyelik eğlenceli videolar paylaşabiliyorlar.

Uygulamanın en dikkat çekici özelliği ise bu videolarda yapay zeka ile algılama yaparak videodaki kişilerin kıyafetlerini seçebilmesi. Kıyafet algılama işlemi sonrasında kullanıcının karşısına bir etiket çıkarılıyor ve benzer kıyafetlerin giyildiği uygulamalar gösteriliyor. Bu özellikle, moda konusuna meraklı kişiler ana kullanıcı kitlesi olarak hedef alınıyor. Moda markalarının bu özelliği kullanarak kendi aralarında ortaklıklar kurabileceği belirtiliyor.

Şu anda sadece Rusya’da iOS kullanıcıları için çıkarılan uygulamanın, gelecek yıl içinde hem Android hem iOS kullanıcılarına tamamen sunulması bekleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>