Yandex otonom araç testlerine başladı

0

Yandex otonom araç

Yandex otonom araç testlerine Rusya’da başladı. Yandex otonom araç testleri ile gönüllü yolcular, bu araçlarla ücretsiz ulaşım sağlayabilecekler.

Yandex otonom araç testlerini halka açık yapıyor

Otonom araç sektöründe lider şirketlerden biri olmayı hedefleyen Yandex, önemli bir adım attı. Rusya’nın Innopolis şehrinde iki otonom araç ile başlayan testler, halka açık bir şekilde yapılıyor. Bu testlerde üniversite, stadyum, konutlar gibi belirli yerlere ücretsiz ulaşım hizmeti veriliyor.

Sürüş testlerinde emniyet mühendisi, ön yolcu koltuğunda oturacak. Testlere katılmayı kabul eden 100 gönüllü yolcu ise gitmek istedikleri yerlere bu araç ile ücretsiz gidebilecekler.

Geçtiğimiz yıl Prius model otonom aracının prototipini duyuran Yandex, bu alanda çalışmalarına devam edecek. Şu an için sürüş güvenliğine odaklanan Yandex, testlerin yanı sıra yeni model otonom araçlar da geliştirecek. Şirketin gelecek hedefleri arasında emniyet mühendisi olmadan ulaşım hizmeti vermek yer alıyor. Aşağıdaki video ile Yandex’in otonom araç çalışmasını görebilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>