Yandex Türkiye ofisini kapatıyor!

0

Yandex Türkiye

Marketing Türkiye’nin bugün yayınladığı habere göre Yandex, ülkemizdeki ofisini kapatıyor.Uzun süredir ülkemizde yer alan arama motoru ve dijital hizmetler şirketi Yandex’in Türkiye operasyonlarını sonlandırmasının arkasında yatan kararın pandemi koşulları ile ilintili olabileceği söyleniyor.

Yandex Türkiye’den ne zaman çekiliyor?

Alınan bilgilere göre Yandex’in Türkiye operasyonunun başarılı ve karlı olmasına rağmen bu kararın global önlemler doğrultusunda alındığı vurgulanıyor. Yandex Türkiye ofisi çalışanlarının önümüzdeki ay itibarıyla görevlerinden ayrılacakları belirtiliyor.

Yandex’in Türkiye operasyonlarına ne olacak?

Yandex, ülkemize Eylül 2011 yılında gelmiş ve ana değer teklifini arama motoru olarak kurgulamıştı. Zamanla Yandex.Haritalar, e-posta ve haberler gibi servisleriyle de tercih edilir olmuş, Türkiye’ye özel hizmetlerle Türk kullanıcısını yakalamayı hedeflemişti. Şimdilerde ise Türkiye ofisindeki faaliyetleri sonlandırma kararı alan şirket, ülkemiz için hizmetlerini sunmaya devam edecek. Yeni dönemde Türkiye pazarına  doğrudan Yandex Rusya ofisi destek sağlayacak ve artık Yandex iş ortakları da tüm iş süreçleri için Yandex Rusya operasyonu ile iş birliğine gitmek zorunda kalacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>