Yandex.Türkiye’ye yeni COO atandı

1

Milena Djuričić, Yandex.Türkiye’de Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı (COO) olarak görevine başladı. Sırbistan’ın Belgrad kentinde doğan ve eğitim gören Djuričić’in internet sektöründe, geniş bir yelpazede ve uluslararası çapta tecrübesi bulunuyor.

Yandex.Türkiye Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı (COO) Milena Djuričić
Yandex.Türkiye Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı (COO) Milena Djuričić

2007 yılında Google bünyesinde çalışmaya başlayana kadar, kurucu ortağı olduğu BT şirketinde girişimcilik tecrübesi de edinen Djuričić, Google’da YouTube’un gelişmekte olan pazarlarda gelir getiren bir modele dönüştürülmesinden, çeşitli ülkelerde arama motorunun lanse edilmesine ve 5 adet ülke temsilciliğine kadar pek çok operasyon ve projeyi yönetti. Djuričić, 2013 yılından bu yana ise yine Google bünyesinde bulunan ve otomatize reklam satınalma alanında hizmet veren DoubleClick’in Bölgesel Başkanı olarak görev alıyordu.

Yorumlar

  1. Yeni varyasyonlar kendisini bekliyor. Çünkü mevcut arayüzün derhal iyileştirilmesi ve Rusya’dan gelen kırık seslerin kriptosu elzem görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>