Yapay zeka 3D modelinizi oluşturuyor

0

Yapay zeka 3D

Yeni bir çalışma ile yapay zeka 3D modeller oluşturdu. Vücut hatlarının tarandığı çalışmada yapay zeka 3D model ve kısa bir video yapabiliyor.

Yapay zeka 3D modelinizi çıkarabiliyor

3D model oluştururken, derinliği algılamak için birçok açıdan görüş sağlayan özel kameralar gerekir. Ancak özel bir yapay zeka algoritması, tüm bu ekipmanlara gerek kalmadan sorunu çözebiliyor. Algoritma, bunu temel olarak 3 aşamada yapıyor. Öncelikle modelinin çıkarılması kişi 360 derece dönüyor. Makine öğrenimi taktikleri ile sanal çerçeveler oluşturuluyor. İkinci aşamada çerçeveler düzeltiliyor ve birleştiriliyor. Son aşamada ise ten saç, cilt, giysiye uygun renk ve doku modeli uygulanıyor.

Yapay zeka algoritması çeşitli kıyafetler, saç modelleri üzerinde test edildi. Geliştirme çalışmaları sonrasında yaklaşık 5 mm’lik doğrulukta modeller oluşturulabildi. Bu sayede pahalı ve karmaşık ekipmanlara gerek kalmadan, 3D insan modelleri oluşturulabilecek. Böylelikle standart video çekimlerinde önemli bir aşama katedilmiş olacak. Aşağıdaki video ile 3D modelin nasıl oluşturulduğunu izleyebilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>