Techinside Google News
Techinside Google News

Yapay zeka aramalarda Bitcoin’le yarışıyor

Yapay zeka arama sıralaması listesinde Bitcoin’e rakip oldu. 2017’deki Bitcoin trafiğini yakalayamasa da trendlerde yer alıyor
- Advertisement -

Yapay zeka arama sıralaması listesinde Bitcoin’e rakip oldu. 2017’deki Bitcoin trafiğini yakalayamasa da yapay zeka trendlerde yer alıyor.

Yapay zeka, endüstrileri dönüştürme ve günlük yaşamlarımızı iyileştirme potansiyeli ile son zamanlarda çok fazla ses getiriyor. Bununla birlikte, artan popülaritesine rağmen, yapay zekanın 2017’de Bitcoin’in ulaştığı arama sıralaması zirvesine tam olarak ulaşmadığı görülüyor.

Yapay zeka arama sıralamalarında Bitcoin’in yerini alabilecek mi?

Alliance Bernstein’da teknoloji uzmanı olan Mark Schilsky’ye göre, Google Trends’ten alınan verilerin gösterdiği gibi, “yapay zeka” terimi şu anda ilgide bir artış yaşıyor. Bununla birlikte, 2017’de Bitcoin’i çevreleyen yüksek trafik ile karşılaştırıldığında, yapay zeka yetersiz kalıyor.

Schilsky’nin raporu, “Yapay zeka (AI)”, “metaverse” ve “Bitcoin” için arama eğilimlerini gösteren bir çizgi grafik içeriyor. Bu terimler, son beş yılda teknoloji sektörünün en çok konuşulan segmentleri olarak belirlendi. Yapay zeka istikrarlı bir yükseliş eğilimi gösterse de, Bitcoin’in 2017’deki zirvesi sırasında ürettiği arama çılgınlığına henüz ayak uyduramadı.

Belki de yapay zeka ve Bitcoin’in değişen başarısı, göreli yaşlarına bağlanabilir. ‘Yapay zeka’ ifadesi ve ‘AI’ kısaltması 1950’lerden beri ortalıkta dolaşırken, Bitcoin daha yeni yeni öne çıkan yeni bir kavram diyebiliriz.

Yapay zeka neden Bitcoin’in gerisinde kalıyor?

Bunun bir kısmı insanların metaverse fikriyle ilgili. Bazı insanlar buna alışmaya başlasa da çoğunluk halen bunun tamamen oyunla ilgili bir şey olduğunu ve günlük yaşamda geçerli olmadığını düşünüyor.

Aslında, yapay zeka teknolojileri için yapılan aramaların sonunda Bitcoin ile ilgili aramalardan daha fazla olması için iyi bir şans var. Genel olarak düşünüldüğünde ve ne kadar uzun sürerse sürsün, Yapay Zekanın bugün görebildiklerimizin çok ötesine geçen etkileri olan bir oyun değiştirici olduğu açık.

Yapay zeka, henüz Bitcoin’in 2017’de ulaştığı arama sıralaması zirvesine ulaşmamış olsa da ivmesi ve gidişatı, önümüzdeki yıllarda dikkat çekmeye ve önemli adımlar atmaya devam edeceğini gösteriyor. Yapay zekanın gerçek dünyadaki ilerlemelerine ve avantajlarına tanık olduğumuz için arama popülaritesi kaçınılmaz olarak Bitcoin’in bir zamanlar çığır açan fenomenini yakalayacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir