Yapay zeka ayakkabı numarası ölçüyor

0

Yapay zeka ayakkabı numarası

CES 2020’de tanıtılan Perfitt R isimli cihaz, ayakkabı numaranızın doğru bir şekilde ölçülmesini sağlıyor. Yapay zeka ayakkabı numaranızı ölçtükten sonra, uygun tüm ayakkabılar listeleniyor.

Yapay zeka ayakkabı numarası ölçümünde kullanıldı

Teknoloji, günlük hayattaki birçok süreci çok kolay hale getirmiş olsa da şimdiye dek ayakkabı alışverişlerine yönelik inovatif bir sistem geliştirilmemişti. Perfitt R isimli cihaz, tüm bu süreci kolay hale getirmek için tasarlandı.

CES 2020’de tanıtılan Perfitt R, bir kalıp ve iki kameradan oluşuyor. Bu sayede cihaz, kullanıcının ayak numarasını milimetrik olarak ölçebiliyor. Daha sonra ilgili mağazadaki ayakkabı stoklarını tarayarak, kullanıcının ayağına uygun olan ayakkabıların listelenmesini sağlıyor. Böylelikle kullanıcı, ayakkabı seçiminde denemeler yaparak vakit kaybetmiyor ve kendisi için en uygun numarayı direkt olarak bulabiliyor.

Şu anda Perfitt R’nin, Güney Kore’de 5 mağazada aktif olarak kullanılmaya başlandığı belirtiliyor. Önümüzdeki günlerde ise Perfitt R ile online ayakkabı alışverişinin de mümkün olacağı belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>