Techinside Google News
Techinside Google News

Yapay zeka cevap motoru haline geliyor

Lucy.ai'dan Frederickson’a göre yapay zeka cevap motoru haline geliyor. Yapay zeka yeni cevap motorları geliştirilmesini sağlıyor.
- Advertisement -

Lucy.ai’dan Steve Frederickson’a göre yapay zeka cevap motoru haline gelerek işleri hızlandırıyor. Yapay zeka yeni cevap motorları geliştirilmesini sağlıyor.

Lucy.ai’nin Baş Ürün Sorumlusu Steve Frederickson, AI&Big Data Expo’da verdiği bir röportajda , yapay zekanın işletmeler için yeni nesil bir “cevap motoruna” nasıl güç verdiğine dair değerli bilgiler paylaştı.

Lucy, format veya kaynak ne olursa olsun, bir şirketin veri havuzlarında bulunan engin bilgiyi açığa çıkarmak ve kullanmak için tasarlandı. Lucy, SharePoint ve Google Drive’dan Dropbox ve üçüncü taraf araçlara kadar her türden içeriği sorunsuz bir şekilde arayabilir ve bunlarla bağlantı kurabilir, bu da çalışanlar için verimli bilgi erişimini kolaylaştırır.

Büyük şirketler için bilgi keşfinin ne anlama geldiği yeniden tasarlanıyor

Frederickson: “Son versiyonumuz Lucy 4 bizim için çok heyecan verici. Lucy 3 kullanan müşterilerden gelen geri bildirimleri içeren önemli bir geliştirme aşamasından geçtik. Büyük şirketler için bilgi keşfinin ne anlama geldiğini yeniden tasarladık” diyor.

Ekip, içeriğin kendisine ve onu oluşturan kişilere öncelik vererek bir yanıt motorunun ne olması gerektiğine dair temel bilgilere geri döndü. Nihai amaç, siloları ortadan kaldırarak ve departmanlar arasında bilgi paylaşımını kolaylaştırarak, kurum içinde işbirliği için yeni bağlantılar ve fırsatlar yaratmaktı.

Lucy.ai, başarıyı ölçerken yalnızca katılım ölçütlerine değil, aynı zamanda çalışanların zamandan tasarruf etmesi üzerindeki somut etkisine de odaklanıyor. Özellikle pandemi sonrası bir dünyada uzaktan çalışmanın yükselişi, Lucy gibi bilgiyi gün yüzüne çıkaran çözümlere olan ihtiyacı daha da artırdı. Çalışanlar uzaktan çalışmaya devam ettikçe, şirketlerinin bilgi tabanı ve iş arkadaşlarıyla bağlantılarını sürdürmek çok önemli hale geliyor. Frederickson, çalışanların genellikle bilgi almak için geleneksel arama yöntemlerine olan ihtiyacı atlayarak doğrudan iş arkadaşlarına ulaşmaya başvurduklarının altını çizdi.

Bu zorluğun üstesinden gelmek için şirket, kullanıcıların Microsoft Teams gibi platformlarda bir iş arkadaşıyla sohbet ediyormuş gibi Lucy ile etkileşim kurmasına olanak tanıyan bir özellik olan Lucy Synopsis’i geliştirdi. Çalışanlar, Lucy’ye sohbet tarzında sorular sorarak kesin yanıtlar alabilir ve hatta ilgili içeriğin kolayca anlaşılır bir biçimde sunulmasını sağlayabilir. Frederickson, Lucy tarafından sağlanan sağlam erişim kontrollerini vurgulayarak bu endişeyi giderdi. Bu kontroller, her kuruluşun özel taksonomisine ve güvenlik gereksinimlerine uyacak şekilde uyarlanmış, hem rol tabanlı hem de öznitelik tabanlı erişimi kapsıyor. Lucy, bir şirketin erişim düzeyleriyle uyum sağlayarak, kullanıcılara izinlerine dayalı yanıtlar sunarak hassas bilgilerin gizliliğini ve bütünlüğünü sağlayabilir.

Frederickson: “Aramayı, belge bulmanın ötesine geçen, uçtan uca bir yolculuk olarak değerlendiriyoruz. Kullanıcıların belirli sayfaları tanımlaması, açıklama için belge yazarlarıyla iletişim kurması veya gelecekte başvurmak üzere bağlamsal bilgilerle katkıda bulunması gerekebilir. Lucy 4’ün güçlü temelleri üzerine inşa etmeye devam etmekten heyecan duyuyoruz. Lucy’yi insanları güçlendirmek ve kuruluş içinde işbirliğini geliştirmek için bir araç olarak kullanarak departmanlar arasındaki diyalogları ve bağlantıları güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Bu alanda paylaşmayı sabırsızlıkla beklediğimiz heyecan verici gelişmeler var” diyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir