Yapay zeka çizim yapabiliyor!

0

Yapay zeka çizim

Nvidia’nın GauGAN isimli yapay zekasını tanıttı. Yapay zeka çizim yaparak, basit çizimleri bile adeta bir bir manzara resmine dönüştürüyor.

Yapay zeka çizim yaparak manzara resimleri oluşturuyor

Çoğu durumda çizim ile görselleştirmek, bir durumu veya bir yeri anlatmak için en iyi yöntemdir. Çizim yeteneği gerektiren bu durum, birçoğumuz için çileye dönüşebiliyor. Nvidia GauGAN isimli yapay zekasıyla bu sorunun önüne geçiyor. GauGAN, basit paint çizimlerinden bile kullanıcının anlatmak istediğine benzer resimler oluşturabiliyor.

Örneğin; paint ile basit bir manzara resmi için karalama yaptığınızda, yapay zeka sizin yapmak istediğiniz resmi daha profesyonel hale getiriyor. Düz çizgi çizdiğinde kütü, ucuna yuvarlak çizdiğinizde ağaç olması için özelleştirme yapabiliyorsunuz.

Nvidia AI Playground’a eklenemesi beklenen yapay zeka, her platformla uyumlu bir biçimde çalışabiliyor. Satışa sunulmayacak olan yapay zeka, demo halinde kullanıcılarla paylaşılacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>