Techinside Google News
Techinside Google News

Yapay zeka girişimlerinde şirket kültürü büyük önemde

Hızla büyüyen bir yapay zeka girişiminin kurucu ortağı, devam eden başarısını neredeyse sunduğu teknolojinin kalitesi kadar çeşitli ve güvenilir bir şirket kültürü oluşturmaya olan bağlılığına bağlıyor.
- Advertisement -

Hızla büyüyen bir yapay zeka girişiminin kurucu ortağı, devam eden başarısını neredeyse sunduğu teknolojinin kalitesi kadar çeşitli ve güvenilir bir şirket kültürü oluşturmaya olan bağlılığına bağlıyor.

Andrei Papancea, bir yıldan biraz fazla bir süre içinde beş kişiden 25’e çalışan yapay zeka uzmanı NLX’in CEO’su. Küçük ekip, coğrafi olarak New York’tan Seattle’a, Queensland ve Berlin’e kadar dünyanın dört bir yanına yayılmış durumda ve Arapça, Mandarin, Korece ve İspanyolca dahil olmak üzere 19 farklı dil konuşuyor.

Andrei, misyonunun, insan konuşmalı yapay zeka uygulamaları oluşturmak için dünyanın go-to platformunu oluşturarak kullanıcılar için olağanüstü, unutulmaz self-servis deneyimleri yaratmak için AI’nın en iyilerini en iyi insan desteğiyle birleştirmek olduğunu söylüyor.

Andrei: “Kariyerim boyunca sahip olduğum tüm işlerde, iyi insanların – meslektaşlarım, akranlarım ve arkadaşlarımın – istifa etmesinden her zaman hoşlanmadım. Her zaman üç nedenden biriyle ayrıldılar: iyi maaş almıyorlardı, duyulduklarını veya saygı duyulduğunu hissetmiyorlardı ya da yapacak ilginç ve ilgi çekici işleri yoktu. NLX’i kurarken, bu üç nedenden dolayı iyi insanları kaybetmemek için elimden gelenin en iyisini yaptım” diyor.

Andrei, birçok iş liderinin kültürün çok önemli olduğunu ve bunun özünün basit olduğunu söylediğini duyacağınızı söylüyor.

Son zamanlarda, çalışan intranet platformu  Jostle, teknoloji endüstrisindeki şirketlerin en iyi şirket kültürüne sahip olduğunun doğru olup olmadığını bulmak için kısa bir süre önce yola çıktı. Analizleri, teknoloji şirketlerinin Culture 500 duygu analizi verilerine göre daha iyi bir şirket kültürüne sahip olduğunu ve Glassdoor ve MIT tarafından tanımlanan dokuz kültürel değere (çeviklik, çeşitlilik ve bütünlük dahil) dayanarak, teknoloji şirketlerinin çoğu şirkette daha yüksek puanlar aldığını buldu.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir