Yapay zeka haber yazabilir mi?

0

Yapay zeka haber

Birçok sektörde çalışanların yerini almaya hazırlanan yapay zeka, haber sektörüne de giriyor. Yapay zeka haber yazma konusunda da önemli gelişmeler kaydediyor.

Yapay zeka haber yazmayı başardı

Elon Musk tarafından kurulan kar amacı gütmeyen OpenAI  isimli şirket, yapay zeka alanındaki çalışmalarına bir yenisini ekledi. Diyalog kurmak için sorulara cevap verebilen, bir metnin özetini çıkarabilen yapay zeka artık haber de yazabiliyor. Kullanıcı yapay zekaya birkaç kelime söylediğinde, yapay zeka bunu bir haber çevirebiliyor.

Yapılan testlerde yapay zekanın yazdığı haberlerin okuyan kişi tarafından sahte olduğunun anlaşılmadığı belirtiliyor.

Şu anda bu yapay zekanın haber yazma konusunda elbette eksikleri olduğu belirtiliyor. Yazılan haberlerin gerçek olmaması ve çok yüzeysel kalması, yapay zekanın en büyük eksikleri arasında gösteriliyor.

Şirket çalışan Jack Clark, 1-2 sene içerisinde bu yapay zekayı haber yazımında kusursuz hale getirebileceklerini söylüyor. Belki de birkaç sene içerisinde yapay zekanın yazdığı haberleri ve köşe yazılarını okuyacağız.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>