Techinside Google News
Techinside Google News

Yapay zeka için gönüllü şirket kuruldu

- Advertisement -

Yapay Zeka çalışmaları, günümüzde dev firmalar önderliğinde geliştirilen nadir ve önemli bilim dallarından biri olarak görülüyor. Ancak bu durumdan farklı olarak OpenAI isimli şirket, kar amacı gütmeyen prensibi ile, aktif çalışmalara başlayacağını duyurdu.

Kısa bir süre önce varlıklarını dünya ile paylaşan OpenAI, şirket yapısı ve finansal durumları ile ilgili detayları paylaştı.

OpenAI tarafından aktarılan bilgilere göre, söz konusu bu kar amacı gütmeyen Yapay Zeka şirketi, herhangi bir gelir kaygısı olmadığı için, asıl amaçlarına daha net odaklanarak çalışmalar gerçekleştirebilecek.

Öte yandan şirketin yaptığı açıklamalardan en dikkat çeken nokta ise, insanlık için Yapay Zeka çalışmaları gerçekleştirecekleri vurgusu oldu.

Yaptığı açıklama ile OpenAI, Yapay Zeka çalışmalarının çok şaşırtıcı sonuçlar doğurabildiğini, kendilerinin de bu çalışmaları, insanlık hizmeti için üstleneceklerini belirtti.

Zorlu bir süreç içerisine girdiklerinin de altını çizen OpenAI, kar amacı gütmeyen felsefeleri ile, toplum tarafından da, ilgili ve tecrübeli kimselerce destek göreceklerini umduklarını anlattı.

Öyle görünüyor ki OpenAI isimli şirket, Yapay Zeka çalışmalarına farklı bir açıdan yaklaşmayı planlıyor. Zira günümüzde Google gibi isimlerin dahi, Yapay Zeka çalışmalarını sürdürüyor. Lakin bu çalışmalara, önemli isimlerin de karşı olduğu da biliniyor.

Dolayısıyla OpenAI, “insanlık için” vurgusuyla nasıl bir yol izleyecek, daha şimdiden merak konusu olmuş durumda…

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir