Yapay zeka için ihracat sınırı geliyor!

0

Yapay zeka için ihracat

ABD Ticaret Bakanlığı tarafından alınan karar kapsamında, yapay zeka için ihracat sınırı geliyor. Bu kararla, Çin gibi ülkelerin kısıtlanması hedefleniyor.

ABD’de yapay zeka için ihracat sınırı

Yapay zeka gibi teknolojilerde ülkeler, birbirlerinin geliştirdikleri sistemleri kullanarak süreçlerini iyileştirebiliyor ve katma değer sağlayabiliyor. Ancak ülkeler arasındaki yazılım ihracatlarında yazılımı satın alan ülke, verilerini satın aldığı ülkeye açmak durumunda kalabiliyor.

ABD Ticaret Bakanlığı, bu sorunu çözebilmek için yapay zeka ihracatına sınır getirme kararı aldı. Bu kararlar, özellikle Çin gibi ülkelerin ABD’nin hassas verilerine ihracat aracılığıyla erişmesinin önüne geçilmesi hedefleniyor.

Bu kısıtlamanın, coğrafi görüntüleme yazılımlarıyla ilgili olduğu belirtiliyor. Ayrıca ihracat için lisans gerekliliğinin de getirilmesinin, Çin’in ABD’deki işlerini bir hayli zorlaştıracağı belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>