Yapay zeka ile çöpçatanlık başladı

0

Yapay zeka ile artık pek çok dijital işlem gerçekleştiriliyor ancak eş arayan insanlara doğru eşi bulma konusunda yapay zekanın devreye girmesi bir ilk.

Eş bulmak için yapay zeka

Çöpçatan uygulaması Hinge’ın yeni yapay zeka güncellemesiyle kullanıcılar artık kendilerine uygun adayları, yapay zeka sayesinde seçebilecek.

Veri tabanı içinde birbirine uygun adayları belirleyerek günlük “tavsiyeler” göndermeye başlayan Hinge uygulaması sayesinde bekar kullanıcılar artık her gün kendilerine hayat arkadaşı olabilecek potansiyele sahip adayların profillerini e-postalarında bulabilecekler.

Yapay zeka bu seçimi yaparken, kullanıcının beğenilerini ve uygulama içindeki alışkanlıklarını ölçerek her bir kullanıcı için farklı profiller çıkarıyor ve daha sonra benzerlikleri olan profilleri birbirine tavsiye etmeye başlıyor. Kullanıcılar uygulama içinde ne kadar çok vakit geçirirse, yapay zekanın kullanıcıyı tanıması o kadar sağlıklı gerçekleşiyor.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>