Yapay zeka ile e-posta kontrolü

0

Yapay zeka ile e-posta

Artık yapay zeka ile e-posta kontrolü yapabilmek mümkün. Mountain View CA tabanlı yazılım şirketi Boomerang, yapay zeka destekli e-posta uygulamasını başlattı. İş odaklı yapay zeka uygulaması, çalışanların kayıp vakitlerini geri kazanmasını sağlamak ve verimliliği artırmak amacıyla geliştirildi. Uygulama, iOS’ta masaüstü uygulaması olarak ve Amazon Alwxa entegrasyonu için tasarlandı.

Yapay zeka ile e-posta takibi

Uygulama, sizin için e-postanızı paylaşabiliyor. Örneğin; “Hey Boomerang, Brief Me” denildiğinde otomatik olarak e-postalar açılıyor. Teknoloji, mesaj metnini ve diğer e-posta meta verilerini analiz etmek için doğal bir dil işleme motoru uygulayarak çalışıyor. Yani yorucu bir toplantı sonrasında sesli olarak e-postalar açılabiliyor ve öncelik durumuna göre listeleme yapabiliyor.

Uzunluk, karmaşıklık gibi durumları da inceleyen uygulama, her bir e-postanın ilgili bölümlerini vurguluyor ve yanıtlamanın ne kadar süreceğini gösteriyor. Ayrıca bilgiler depolanarak ihtiyaç olduğu durumda kolaylıkla ulaşılabiliyor. Bunun için de “x kişisinin telefon numarasını bul” veya “x pdf’ini bul” demek yeterli.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>