Yapay zeka ile meslekler değişime uğrayacak!

0

yapay zeka ile meslekler

Dünyaca ünlü yapay zeka uzmanı, dijital geleceğe yönelik tahminlerini açıkladı. Kai Fuu Lee’ye göre yapay zeka ile meslekler değişime uğrayacak ve bazı meslekler yok olacak.

Yapay zeka ile meslekler yüzde 40 değişime uğrayacak

Yatırımcı ve yapay zeka uzmanı Kai Fuu Lee, yapay zekanın geleceği hakkında kendi ön görülerini paylaştı. Kai Fuu Lee, yapay zekanın 15 yıl içerisinde şu andaki işlerin yüzde 40’ını devralacağını söyledi. Bu işlerin artık makineler ve bilgisayar sistemleri tarafından yapılabilir hale geleceğini belirtti. Kai Fuu Lee, üstelik bu değişimin sadece mavi yakalı işçileri değil, beyaz yakalı işçileri de etkileyeceğini söylüyor. En çok etkilenen kesimin ise şoförler olacağını belirtiyor.

Kai Fuu Lee’ye göre 15-20 yıl içerisinde mağazalar ve restoranlarda yapay zeka çalışanlar görev alacak. Ayrıca en büyük değişimlerden biri de eğitimde yaşanacak. Kai Fuu Lee, büyük şehirlerde yaşamayan öğrencilerin konu ilgisi gibi bilgilerinin yapay zeka ile tespit edileceğini, en iyi eğitimin öğrencilere verilebileceğini söylüyor.

Standart rutin işlerin yanı sıra birçok kreatif işlerinde de yapay zeka ve makine sistemleri tarafından yapılacağı bir çağa hazırlıklı olmamız gerekiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>