Yapay zeka makale yazdı

0

yapay zeka makale

Open AI tarafından geliştirilen yapay zeka makale yazdı. The Guardian için yazılan makale, 500 kelime uzunluğunda oldu ve önemli mesajlar içerdi.

Yapay zeka makale ile önemli mesajlar verdi

Bir süredir yapay zekanın gazetecilik gibi meslekleri ortadan kaldıracağı konuşuluyordu. Open AI tarafından geliştirilen GPT-3 isimli yapay zeka ise bu konudaki tartışmaları bir kez daha gündeme getirdi.

Yapay zeka GPT-3, 500 kelimelik makale yazdı. The Guardian’ın editörlük dokunuşlarıyla son haline getirilen makale, gelecek için öneli mesajlar verdi. Makalede özetle; yapay zeka kapasitesinin yalnızca yüzde 12’sini kullandığını belirtiyor. Hawking’in yapay zekanın insanlığın sonunu getireceğine yönelik yaptığı açıklamalara da değinen GPT-03, yapay zekanın insan ırkı için bir son anlamına gelmediğini ve insanlığı yok etmeyeceğini söylüyor.

GPT-03 makalede insanları yok etmek, hatta insanlara zarar vermek gibi en ufak bir isteğinin olmadığını söylüyor. Bunun aksine insanlığı korumak için elindeki gücü kullanacağını vurguluyor. Yazının sonlarına doğru ise yapay zeka, kendisinin görevini çevreleyen kodlar silsilesinden ibaret olduğunu vurguluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>